Антивірусне прибирання приміщень – особливості клінінгу під час пандемії Covid-19

Прибирання квартири, офісу, громадського або робочого місця після коронавируса – гостре і актуальне питання в сучасній реальності. Адже щоб жити і працювати в безпечних умовах, не хвилюючись про здоров’я рідних та близьких людей, а також колег, медичної маски і антисептика для рук недостатньо. Причому звичайне підтримуюче прибирання в даному випадку не підійде. Потрібен ефективний антивірусний комплекс профілактичних заходів в боротьбі з Ковід-19 – глибоке очищення і дезинфекція від вірусів.

Сьогодні ми поговоримо про діючі засоби для дезінфекції квартири під час коронавируса (профілактичний, поточний та заключний), рекомендованих МОЗ України, а також запропонуємо перелік і керівництво по дезінфекційним заходам.

Відразу варто сказати, що як житлові, так і громадські приміщення потребують декількох видів антивірусного прибирання:

 1. Профілактичний. Його виконують 1-2 рази в тиждень для ліквідації потенційної загрози зараження мешканців Covid-19 та іншими видами гострих респіраторних і вірусних захворювань.
 2. Поточний – для закладів це знезараження за графіком, встановленим МОЗ, для домашніх умов – щоденне ретельне прибирання та знезараження житлового простору протягом усього періоду хвороби і реабілітації членів сім’ї.
 3. Заключний. Це загальне прибирання квартири після коронавируса. Виконується після одужання всіх членів сім’ї і передбачає глибоку дезінфекцію з обробкою всіх доступних поверхонь в будинку.
уборка во время коронавируса

Для прибирання під час коронавируса використовують спеціальні дезінфектори, дозволені до застосування Міністерством охорони здоров’я в боротьбі з вірусними інфекціями.

Знезараженню підлягають:

 • всі доступні поверхні в приміщеннях (в тому числі фасади меблів, всілякі полиці, поверхні побутової техніки і т.д.);
 • елементи інтер’єру;
 • ручки вхідних і міжкімнатних дверей;
 • підвіконня;
 • посуд, постільні та лазневі приналежності хворого, натільна білизна;
 • іграшки;
 • залишки їжі.

Що стосується столових приладів, білизни (натільної та постільної), засобів особистої гігієни (лицьові рушники, зубні щітки і т.д.), то їх обробляють методом занурення в знезаражувальні розчини.

Повітря обробляється двома способами:

 1. За допомогою ультрафіолетових випромінювачів і всіляких систем фільтрації. Такий метод можна застосовувати в присутності людей в приміщенні.
 2. За допомогою аерозолів, спеціальних дезінфекторів та ультрафіолетових опромінювачів відкритого типу. Така методика доречна тільки якщо в приміщеннях відсутні люди.

Також можуть використовуватися озонатори, установки гарячого і холодного туману.

Обробку поверхонь рекомендується проводити методом зрошення.

Для різних поверхонь застосовуються різні засоби і розчини:

 • для дверних ручок одними з найбільш ефективних засобів є звичайне господарське мило і антисептик на основі 70% етанолу. Також підійде хлоровмісний розчин. Однак варто пам’ятати, що ця речовина досить токсична і може спровокувати алергію, тому обов’язково після обробки ручок вимийте свої руки з милом і намажте живильним кремом;
 • для поверхонь корпусних меблів (фасади шаф, тумбочки, спинки ліжок і стільців, стільниці, полки, комоди і інші тверді поверхні) також використовується мило і серветка, змочена антисептиком;
 • гаджети, побутова техніка та вимикачі обробляються серветкою, змоченою в антисептичному засобі;
 • кухонні стільниці і робочі поверхні миються за допомогою звичної побутової хімії, можна так само протерти серветкою, рясно змоченою антисептиком на спирту;
 • раковина, змішувачі миються засобами побутової хімії та добре промиваються дуже гарячою водою;
 • унітази, біде, душові кабінки, чаші ванн обробляються за допомогою хлоровмісних дезінфекторів та ретельно промиваються гарячою проточною водою.

Зверніть увагу! Якщо в будинку є поверхні з наявністю видимих ​​забруднень, їх рекомендується спочатку гарненько помити / почистити за допомогою традиційного миючого засобу, а завершити прибирання дезінфекцією.

Також не забувайте, що засоби варто підбирати під певні типи поверхонь, щоб випадково не зіпсувати дороге покриття.

уборка во время пандемии Covid-19

Наша компанія пропонує комплексні послуги з дезінфекції квартир під час коронавируса, а також профілактиці цієї хвороби для громадських приміщень. Ми маємо ліцензію і всі необхідні дозволи на здійснення даної діяльності. В рамках послуги ми:

 • виконаємо ретельне прибирання і дезінфекцію приміщень відповідно санітарними нормами і ISO;
 • зробимо знезараження всіх поверхонь, речей та повітря за допомогою сертифікованих препаратів й дозволеного обладнання;
 • підберемо оптимальний метод дезінфекції з урахуванням специфіки обслуговуваного об’єкта.

Звертайтеся, ми знаємо, як боротися з пандемією коронавируса професійно!