Як за 30 хвилин відмити витяжку від жиру і бруду

Основне завдання кухонної витяжки – забір випарів, що з’являються при приготуванні їжі. Якби не було цієї техніки, кіптява і жир осідали б на всіх поверхнях кухні – на меблях, холодильнику, стінах, стелі і підвіконні. Нам би доводилося частіше робити прибирання в квартирі, кожен раз витрачаючи на це багато часу і сил. Таким чином, основне завдання витяжки – робити нашу кухню, та й квартиру в цілому, чистою і свіжою, допомагати економити час на прибиранні, а іноді навіть гроші на передчасних дорогих ремонтах. Однак впоратися з поставленим завданням може тільки ідеально чистий прилад та жирові фільтри.

Якщо фільтри забиті кіптявою і покриті шаром застиглого жиру, то користь від застосування витяжки прирівнюється до нуля. Уявіть, що ви зробили ремонт, купили новий кухонний куточок і побутову техніку, а через пару місяців помітили, що всі предмети на кухні покриті липким шаром жиру. Відкриваємо витяжку і занурюємося в шоковий стан від того, як виглядає наша нова техніка!

Але! Панікувати не варто. З будь-якої, навіть найскладнішої ситуації, є вихід. Існує безліч результативних методів очищення витяжки та жирових фільтрів швидко і якісно. Причому для багатьох способів мається на увазі очищення саме серйозних забруднень.

З чого почати роботу з очищення кухонної витяжки

Змахнути пил з зовнішніх поверхонь корпусу – це не означає почистити витяжку. Техніку потрібно буде частково розібрати, а для цього доведеться знайти керівництво користувача, в якому детально описані конструктивні особливості і правила розбирання приладу. В цілому, підготовка до миття витяжки виглядає так:

 • Знеструмлення техніки.
 • Зняття жирових фільтрів. Для цього потрібно відщепнути фіксатори, що утримують верхню панель. Фільтри бувають: сталевими і алюмінієвими – вони багаторазові і не потребують регулярної заміни, а також одноразовими – ними оснащують найкомпактніші прилади, виробляються з акрилу, паперу, синтепону, їх слід міняти 1 раз на 3 місяці.
 • Витяг вугільного фільтра. Цей елемент встановлюється в циркуляційних кухонних витяжках. Його не миють, а замінюють на новий в міру забруднення (приблизно 1 раз на півроку).

Проточні моделі відводять забране повітря на вулицю по вентканалу. Жирові фільтри в даному випадку виконують роль захисту двигуна та інших внутрішніх компонентів. Якщо не проводити регулярне чищення сіток, всі пари будуть залишатися в кімнаті через забиті комірки. Також в таких витяжках періодично рекомендується проводити очищення вентиляційного каналу.

Витяжки циркуляційні всмоктують повітряні маси, очищають їх і направляють назад в приміщення. Тут величезну роль грає саме вугільний фільтр. Чим він чистіше, тим ефективнішим буде процес очищення забраного повітря. Не забувайте робити заміну вугільного фільтра!

Чим почистити сітку-фільтр від жиру?

Підбір засобів залежить від «віку» та рівня забрудненості. В одних випадках достатньо буде найпростіших засобів для миття посуду, в інших доведеться застосовувати спеціалізовані агресивні хімічні засоби.

При цьому ми б вкрай не рекомендували влаштовувати у себе вдома лабораторію або хімічний цех з виробництва миючих препаратів з підручних засобів типу харчової соди, перекису водню, нашатирного спирту, гірчичного порошку, оцту, Кока-Коли і т.д. Це може привести не тільки до нульового результату після маси витраченого часу, але й до псування поверхонь без можливості відновлення.

Ми живемо в 21 столітті, і купити спеціальний засіб для обслуговування багаторазових фільтрів витяжки не складе ніяких труднощів! Ви можете придбати його в магазині, де купували витяжку, в спеціалізованому магазині з продажу побутової хімії або взагалі в будь-якому супермаркеті. За допомогою спецзасобу ви відмиєте витяжку на кухні в рекордно короткі терміни, зі 100% гарантією, нічого при цьому не пошкодивши і не зіпсувавши.

Як швидко почистити фільтр витяжки від жиру

Багаторазові фільтри потрібно чистити регулярно. Якщо у вашій квартирі проживає багато домочадців, і кожен день ви готуєте багато їжі, то сітку рекомендується знімати і мити з миючим засобом для посуду щотижня. Якщо готуєте не часто, то досить буде очищати фільтри від жиру 1 раз на 1-2 місяці (потрібно дивитися по забрудненню).

При цьому ефективних способів декілька, ми детально розглянемо кожен з них, а ви обирайте той, який вам більше підходить:

Посудомийка

Найбільш легкий спосіб – завантажити сітки в посудомийну машину. Однак ця методика підійде тільки в тому випадку, якщо ви регулярно стежите за чистотою решіток і очищаєте їх від жиру мінімум 2 рази на 30 днів. Застарілий шар жирового нальоту посудомийка, на жаль, не здолає. Якщо ж дана техніка вам підходить, тоді:

 • виставте температуру 60 град .;
 • вмикайте машину на максимальний час.

Звичайна рідина для миття посуду

Найпростіші засоби, як антижир для миття тарілок, наявні в кожному будинку, допоможуть відмити НЕ застарілий жир. Діємо за такою інструкції:

 • поміщаємо сітки в ємність за розміром;
 • наносимо і розподіляємо по всій поверхні фільтра миючу рідину;
 • заливаємо гарячою водою і залишаємо на 15-20 хвилин;
 • озброюємось щіткою або губкою і гарненько тремо фільтр;
 • промиваємо проточною водою.

Якщо однієї такої процедури може бути недостатньо, тоді повторюємо все знову. Якщо ж результат вас не задовольнив і після другого разу, то рекомендуємо перейти до «важкої артилерії».

Спецзасоби для обслуговування витяжок і духових шаф

Вибір спеціальної хімії для чищення гриля, духовок і витяжок величезний – всілякі спреї, креми, гелі. Наприклад, та ж «Бджілка», «Sif» або «Mr Muscle». Користуватися ними дуже легко:

 • поміщаємо багаторазову сітку-фільтр в ємність за розміром;
 • рівномірно розподіляємо хімію;
 • залишаємо на час, рекомендований виробником;
 • прибираємо розм’якшений жир губкою;
 • гарненько промиваємо під струменем проточної води.

Важливо! При використанні даного методу необхідно суворо дотримуватися запобіжних заходів, що зазначені в керівництві з експлуатації. Наприклад, використовувати в рукавичках, в добре провітрюванному приміщенні і т.д. Все ж ви маєте справу з агресивними хімічними речовинами …

Як помити корпус кухонної витяжки

За корпусом витяжки теж потрібно доглядати, оскільки на його поверхні так само осідає жир, причому, змішуючись з пилом, він утворює непривабливий наліт. Якщо його вчасно не видаляти, він ризикує в’їстися так сильно, що за мийкою витяжки вам доведеться провести півдня.

Тут дуже важливо підібрати правильний засіб для очищення. Агресивні і абразивні не підійдуть – вони можуть подряпати поверхню. Використовуємо тільки м’які губки, гелевидні препарати або спреї для кухні. У деяких випадках доречно використання спрею, що не містить спирт, для очищення вікон.

Як швидко відмити внутрішню поверхню витяжки

Приблизно 1 раз на 6 місяців виробники рекомендують мити витяжку всередині. Для цього підійдуть ті ж препарати, що і для очищення зовнішньої поверхні приладу.

Резюмуючи

Регулярно (1 раз на тиждень, максимум на два тижні) підтримувати чистоту витяжки, змиваючи тонкий шар, ще не застиглого жиру, набагато простіше, дешевше і швидше, ніж боротися з серйозними забрудненнями у вигляді «міксу» з кіптяви, жиру і бруду. При цьому доглядати за приладом потрібно не тільки для підтримки презентабельного зовнішнього вигляду, але і з метою турботи про здоров’я сім’ї.

Відповіді на питання наших клієнтів на тему «Як швидко помити витяжку»

Як часто необхідно мити кухонну витяжку?

Все залежить від того, як часто ви готуєте на своїй кухні. Якщо робоча поверхня використовується часто і інтенсивно, то до неї в великій кількості потрапляють пари з домішками жиру і кіптяви. У будь-якому випадку миття витяжки та жирових фільтрів рекомендується виконувати не рідше 1 разу на місяць.

Що буде, якщо не мити витяжку?

Результ поганого догляду може бути різним, але весь він не втішний:

 • зниження (а то й повна втрата) зовнішньої презентабельності техніки;
 • зниження ефективності роботи приладу – забита сітка погано вловлює пил, жир та інші забруднення;
 • підвищення рівня шуму;
 • поломка витяжки – від окремих деталей до всього приладу в цілому.

Чи потрібно чистити мотор витяжки?

Двигун рекомендується очищати від бруду і змащувати 1 раз на півтора-два роки.