
Кахельне покриття на стінах або підлозі є практично в кожному будинку. Це один з найбільш практичних і довговічних матеріалів, доглядати за яким зовсім не складно – досить протирати вологою ганчіркою під час підтримуючого прибирання. Однак догляд потрібен не тільки самій плитці, але й місцям її стикування, а тут справа йде вже трохи складніше. Складнощі виникають через те, що стики мають шорстку пористу поверхню, в яку вбирається волога і різні забруднення (жир, бруд, пил). Це не тільки псує естетичний вигляд покриття, але і створює сприятливе середовище для розвитку хвороботворних організмів (цвілі, грибка, бактерій). Це може спровокувати виникнення різних захворювань, таких як алергія, хвороби дихальних шляхів, порушення роботи імунної системи.
У даній статті ми поговоримо про те, як очистити шви між плиткою, які способи видалення забруднень існують і які засоби допоможуть у вирішенні даної проблеми.
7 найефективніших способів очищення швів між плиткою в домашніх умовах
Почистити міжплиточні шви на кухні або у ванній кімнаті можливо різними способами – від застосування підручних засобів до радикальних заходів по повній заміні затирки. У кожної технології є свої переваги і недоліки, а вибір конкретної методики залежить від наступних характеристик: природа і ступінь забруднення, матеріал покриття, колір кахлю, наявність відповідних умов для застосування спеціальних хімічних препаратів.
Ми виділили 7 основних методів очищення міжплиткових стиків:
1. Підручні засоби
Народні способи популярні тим, що засоби, які використовуються для відмивання затирки, є в кожному будинку. Коштують вони набагато дешевше спеціалізованих хімічних, однак можуть використовуватися тільки для видалення неспецифічних і не сильних забруднень.
Є кілька методик видалення бруду із швів між плиткою підручними засобами:

1.1 Видалення забруднень за допомогою соди
Сода підходить для роботи з усіма видами кахлю, крім натурального каменю і мармурової плитки. Використовувати дану технологію можна як в домашніх умовах, так і на роботі, оскільки розчини не містять токсичних речовин і 100% безпечні.
Для приготування розчину приготуйте 0.5 склянки харчової соди, ємність 300 мл., воду. Ще нам знадобиться стара зубна щітка, целюлозна серветка або звичайна ганчірка, яка є в господарстві. Висипаємо соду в підготовлену ємність, воду додаємо потроху до утворення однорідної густої кашки. Далі виконуємо наступні кроки:
- беремо зубну щітку і гарненько занурюємо її в наш розчин;
- наносимо засіб на стики рівномірним не надто товстим шаром;
- чекаємо 30-40 секунд (поки закінчиться хімічна реакція) і збираємо розчин чистою ганчіркою / серветкою.
Колір буде змінюватися на очах – забруднення почнуть «відходити», затирка буде світлішати і відновлюватися!

Важливо! Зачистку краще чистити щіткою середньої жорсткості, щоб не зіпсувати фактурну або ідеально гладку поверхню кахлю.
1.2 Сода + перекис водню
Пропорція: 4: 1 (4 частини соди, 1 частина перекису водню). Щоб підвищити властивості засобу, можна додати в нього трохи рідини для миття посуду. Особливо це актуально при роботі на кухні – миючий засіб допоможе видалити жир, що в’ївся. Така суміш прибере жирні плями, потемніння, неприємні запахи.

1.3 Аміак
Для відмивання швів за допомогою нашатирного спирту готуємо розчин: в 2 літрах води розводимо 10 мілілітрів спирту. Потім діємо за інструкцією:
- заливаємо засіб в пляшку з дозатором-розпилювачем;
- чекаємо 20 хвилин;
- відтираємо стики целюлозною губкою або м’якою ганчіркою.
Підсумок: чисті шви і первісний блиск кахлю.
2. Видалення забруднень з швів спеціальними хімзасобами
Це більш витратний, але і більш результативний спосіб очищення швів між плиткою. Спецзасоби представлені у вигляді гелів та спреїв в широкому асортименті. Вони володіють такими перевагами, як: універсальність (підходять практично для всіх видів кахлю); ефективні проти різних видів забруднень (потемніння, іржі, жиру, бруду); збільшення терміну експлуатації плитки – її не потрібно довго терти, що запобігає стиранню і зберігає привабливий зовнішній вигляд; створення захисного шару на стиках, що підвищує стійкість до зовнішніх впливів.

Спеціальні засоби для очищення швів:
- дбайливо видаляють забруднення;
- глибоко проникають в затирку, забезпечуючи високий результат очищення.
Для видалення забруднень засіб наноситься на стики, залишають на 1-2 хвилини (див. інструкцію), потім збирають залишки розчину вологою губкою.
Зверніть увагу! Перед застосуванням будь-якого миючого засобу обов’язково зробіть пробу на непомітній для очей ділянці покриття, щоб переконатися, що очищувач не вплине на зміну кольору і інші характеристики кахлю.
3. Очищення швів між плиткою від цвілі і грибка
Якщо стики не просто брудні, але й ще вражені цвіллю або грибком, доведеться вдатися до застосування спеціальної хімії. Як правило, це кислоти або луги, представлені у вигляді готового засобу або концентрату, який потрібно буде розвести відповідно до інструкції.
Наноситься засіб по аналогії з попереднім методом, відмінність таких засобів в тому, що вони призначені спеціально для ефективної боротьби з хвороботворними мікроорганізмами.
4. Видалення бруду із швів пароочищувачем
За допомогою пароочисника легко і швидко видаляються не тільки всі види забруднень з затирки, але й мікроби, грибки, все та ж хвороботворна цвіль і навіть запахи.
Інструкція по очищенню швів між плиткою пароочищувачем:
- прибираємо всі сторонні предмети;
- заливаємо в спеціальну ємність обладнання чисту воду або спеціальний очищуючий розчин;
- чекаємо, поки з’явиться пар, пропарюємо шви, одночасно вичищаючи забруднення щіточкою, вбудованою в парогенератор;
- видаляємо залишки бруду вологою серветкою / ганчірочкою.
У даного способу є вагома перевага: кахель не піддаєть дії абразивних матеріалів, що зберігає його цілісність і подовжує термін служби.
5. Фарбування або застосування спеціального маркера
Щоб освіжити шви і надати їм первинний зовнішній вигляд, почистіть їх від бруду будь-яким із запропонованих способів, зробіть обробку від цвілі і грибка. Потім тоненьким пензликом і вологостійкої акриловою фарбою (підійде також фуга) нанесіть два – три шари барвника.
Сучасні барвники для затирання представлені також у вигляді маркера. Вони більш зручні в плані застосування – не розтікаються, ними неможливо «вилізти за межі» затирочного шва.
6. Механічна чистка стиків кахлю
Цей радикальний метод зможуть подужати тільки професіонали. Його суть полягає в повному / частковому видаленні старого матеріалу зі стиків спеціальним інструментом та наступному нанесенні нової затирки.
7. Професійна очистка швів між плиткою майстрами чистоти «Clean Gard»
Сподіваємося, що інформація, підготовлена нами, була для вас корисною, і ви без зусиль зможете привести в порядок стики між кахлем. Але якщо ця задача викликає у вас труднощі або у вас просто немає часу на те, щоб займатися наведенням чистоти, ви завжди можете розраховувати на допомогу професійних клінерів «Клін Гард»!
Ми відчистимо міжплиточні шви на кухні або у ванній в рекордно короткі терміни, позбавивши вас від цих турбот. До того ж, наші майстри завжди приїжджають на об’єкт в повному обмундируванні – з усім необхідним обладнанням, інструментами, спеціалізованими сертифікованими засобами, що чистять.
Виклик клінерів обійдеться вам дешевше, ніж купівля дорогих засобів, особливо, якщо затирка знаходиться в поганому стані або вражена грибком / цвіллю.
Телефонуйте! Ми проконсультуємо вас по ціні і сформуємо виїзну бригаду на зручний вам день і час.