Як очистити мікрохвильовку зовні і всередині швидко і якісно

СВЧ-піч – вид кухонної техніки, що міцно увійшов в наш повсякденний побут. Мікрохвильовка допомагає за лічені секунди підігріти їжу, швидко розморозити продукти і навіть приготувати курку-гриль. При цьому на зовнішніх і внутрішніх поверхнях приладу з часом накопичується бруд у вигляді жиру, що в’ївся, залишків їжі (в тому числі пригорілої), нагару.

Щоб мікрохвильова піч служила довго і безвідмовно, дуже важливо забезпечити для неї  правильний і своєчасний догляд. Щоб швидко очистити мікрохвильову піч, бажано не доводити її до надмірного забруднення. Найкраще – протирати СВЧ-піч зовні і особливо зсередини вологою м’якою тканиною або губкою після кожного застосування, а 1 раз на місяць ретельно чистити із застосуванням спеціалізованих засобів для чищення. В такому випадку на миття мікрохвильовки буде витрачатися не більше 5 хвилин.

Однак, як показує практика, мало хто з нас накриває продукти, що розігріваємо спеціальною кришкою та кожен раз видаляємо випаровування з частинками жиру зі стінок. Бруд, гар, жирові нашарування настільки в’їдаються, що без застосування особливої ​​технології та спецзасобів не обійтися.

Отже, як же швидко почистити мікрохвильовку, навіть якщо вона дуже забруднена?

Для початку потрібно придбати всі засоби для чищення:

 • рукавички;
 • губки;
 • засіб для очищення мікрохвильової печі.

Зараз на ринку представлена ​​величезна кількість різних видів засобів для очищення СВЧ – від бюджетних до дорогих (є також екологічні та комбіновані з широким спектром дії). Вони ефективні і безпечні – швидко відмивають будь-який бруд і не псують покриття (на відміну від підручних засобів типу соди, яка може подряпати поверхню, лимона та оцту,що роз’їдають верхній шар покриття і т.д.).

Далі необхідно забезпечити безпеку для себе і оточуючих: створити умови, при яких приміщення буде добре провітрюватися, а випаровування – швидко вивітрюватися; прибрати дітей, домашніх улюбленців і домочадців, які страждають на алергічні захворювання.

Загальні рекомендації з очищення мікрохвильовки

Перш ніж приступити до миття СВЧ-печі, слід виконати загальні правила техніки безпеки:

 • відключити прилад від мережі, щоб волога і чистячі засоби, які потрапляють за ґрати магнетрона,  не спровокували коротке замикання і поломку мікрохвильовки. Більш того, це може стати причиною пожежі, травм та інших неприємностей;
 • використовувати тільки целлюлозную або пенополиуретановую губку (можна м’яку ганчірку) для відтирання жиру і плям. Металева не тільки подряпає внутрішню поверхню, вона має властивість кришитися, а металеві уламки при наступних включеннях приладу будуть відбивати хвилі, що  може стати причиною пожежі, іскріння, поломки СВЧ і навіть вибуху;
 • не використовувати абразивні засоби, щоб уникнути псування внутрішнього і зовнішнього покриття мікрохвильової печі;
 • не використовувати агресивну хімію, яка не призначена для очищення МХ-печей. Залишки засобу  можуть завдати шкоди не тільки продуктам, що готуються, але й спровокувати непередбачену реакцію хімікату при нагріванні;
 • витягти пластиковий круг і скляний піддон, щоб помити їх окремо;
 • гарненько просушити мікрохвильовку перед підключенням до мережі 220V.

Як відмити мікрохвильовку спеціальними засобами для СВЧ

Основна мета спецзасобів, спеціально розроблених для очищення мікрохвильовки (гелі, лосьйони, спреї, олівці), – швидке і ефективне видалення гару, жиру, кіптяви без заподіяння шкоди внутрішньому покриттю, в т. ч. слюди.

Мити мікрохвильову піч необхідно в суворій відповідності до інструкції, яка включає в себе 5 основних етапів:

Нанесення побутової хімії на внутрішню поверхню

Особливу увагу слід приділяти застиглим жировим плямам.

Вичікування часу, зазначеного виробником на упаковці

Як правило, воно становить 5-15 хвилин. За цей проміжок часу хімічні засоби вступають в реакцію з забрудненням, розм’якшуючи і розчиняючи його.

Збираємо бруд, що розчинився вологою губкою

Пам’ятаємо, що залишати засіб на стінках приладу ні в якому разі не можна, щоб при нагріванні продукти не вібрали в себе випаровування і не спровокували харчове отруєння.

Витираємо СВЧ-піч насухо

Це допоможе видалити залишки хімії і прискорити процес висихання перед використанням приладу.

Провітрюємо мікрохвильовку

Найкраще мити МХ-піч ввечері, коли вже ніхто не збирається її використовувати, і залишати відкритою до ранку. Так хімія повністю вивітриться і будь-який ризик псування техніки або їжі, що  буде розігріватись виключено.

Миємо мікрохвильовку рідиною для посуду

Незначні забруднення легко видаляються звичайним засобом для миття посуду. Просто розведіть в 250 мл. води 1 ч. л. «Фейрі» або будь-яку іншу миючу рідину, вспіньте розчин губкою, цю ж губку покладіть в посуд для СВЧ і включіть піч на розігрів на 30 сек. Потім протріть всі поверхні, змийте залишки піни і бруду чистою вологою ганчіркою, витріть насухо і залиште дверцята відкритими як мінімум на 20 хв.

Чистимо СВЧ спеціальними вологими серветками

У магазинах побутової хімії можна купити серветки для догляду за кухонною технікою. Вони легко справляються з легкими забрудненнями. Більш того, це найшвидший спосіб позбутися від бруду: просто протріть камеру серветкою. Для видалення пригорілих або старих жирових плям можна помістити пару серветок в СВЧ і включити прилад на 1 хвилину, після чого протерти стінки цими ж серветками. Так ви не тільки очистите мікрохвильовку, але і позбавитеся від запахів.

Очищення мікрохвильової печі паром

Сучасні моделі СВЧ мають функцію самоочищення паром. Але навіть якщо у вас не нова мікрохвильовка, і в ній відсутній спеціальний відсік, ви також можете зробити подібну обробку. Для цього налийте в миску трохи води, розмістіть її в камері та включіть прилад мінімум на 5 хв. Потім не відчиняйте піч ще 20 хв., щоб всі забруднення відмокли, після чого видаліть їх м’якою ганчіркою.

Важливо! Такий метод доречний тільки при наявності незначних забруднень або в якості щотижневої профілактики.

Як відмити ТЕН мікрохвильовки

При наявності в МХ-печі режиму «гриль», регулярного очищення потребуватиме ще й ТЕН. Причому ця деталь відмивається найбільш складно, оскільки жир на ній не тільки накопичується, але і пригорає. Щоб почистити нагрівальний елемент, візьміть гнучкий дріт, обмотайте його ватою, промочіть отриману конструкцію спецзасобом для СВЧ і зігніть по формі ТЕНа. Цим пристосуванням гарненько протріть трубку ТЕНу.

Миємо зовнішню поверхню

Помити мікрохвильовку зверху – найпростіше завдання. Просто обробіть зовнішні поверхні миючим препаратом, змийте залишки засобу чистою вологою ганчіркою і протріть насухо, щоб не залишилося відбитків.

Поширені запитання

Як позбутися від неприємних запахів усередині мікрохвильової печі?

Способів багато, але ось найпростіші, дієвих і ефективних:

 • звичайна сіль, залишена на ніч в камері. Вона вбирає запахи в себе;
 • подрібнене активоване вугілля. Його потрібно помістити в миску і так само залишити всередині закритої печі до ранку;
 • натуральна зварена кава. Змочіть м’яку ганчірочку в напої і протріть внутрішні поверхні – має допомогти.

Як часто потрібно чистити мікрохвильову піч?

Найкраще – видаляти жир і брудпісля кожного застосування приладу. Але мало хто дотримується цього правила. Так, щоб бруд не нашаровувалася надмірно, мийте мікрохвильовку щотижня, а при розігріві використовуйте спеціальну кришку. Залишки їжі видаляйте зі стінок відразу, щоб при повторних включеннях вони не пригорали. Капітальне очищення СВЧ виконуйте 1 раз на місяць.

Коли можна включати мікрохвильовку після миття?

Найменший час провітрювання СВЧ-печі після обробки побутовою хімією становить 60 хвилин, але краще залишити дверцята відкритими на ніч.