Як помити скло у духовці? Способи очищення та рекомендації щодо догляду

У процесі приготування їжі піч неминуче забруднюється.  Жир, бруд, залишки їжі накопичуються не лише всередині, а й на склі, залишаючи недбалі бризки.  А оскільки скло прозоре, це неестетичне видовище постає не лише перед господарями, а й гостями.

Як помити скло в духовці Бош, Гефест та будь-якої іншої фірми – ми розповімо у цій статті.

Перш ніж розпочати очищення, дістаньте з неї весь вміст.  Приготуйте гумові рукавички та скребок, жорстку мочалку або губку для миття.

Змочіть ганчірку гарячою водою і протріть дверцята, щоб підготувати її для миття.  Або скористайтесь пульверизатором.  Очистіть поверхню ганчіркою, видаляючи великі забруднення.  Жир та забруднення встигнуть трохи розчинитись у теплій воді, поки ви будете готувати засіб для очищення.

Якщо в духовці подвійне скло, то дверцята для зручності краще зняти:

 • Відчиніть дверцята, закріпіть петлі;
 • Зніміть болти та потягніть кришку;
 • Вийміть скло з внутрішньої сторони дверей;
 • Вимийте та вставте назад.

 Далі в цій статті ми розповімо, як помити подвійне скло у духовці.

Найпростіше вимити піч за допомогою тих засобів, які є у кожному будинку.  Вони доступні, коштують недорого, при цьому ефективні та прості у використанні.

Як помити скло у духовці і не тільки?  Візьміть соду, вона є на кухні у кожної господині.  З неї потрібно зробити розчин із розрахунку 1 столова ложка води на 1 чайну ложку соди.  Також до цієї суміші можна додати лимонний сік або лимонну кислоту.  Нанесіть порошок на губку і протріть скло в печі.  Потім акуратно видаліть ганчіркою суміш і промийте теплою водою.

Перш ніж використовувати оцет, надягніть захисну маску.  Пари від засобу роз’їдають слизові оболонки, використовувати цей метод не рекомендується в період алергії та захворювань.

Є два способи помити скло в духовці Електролюкс і будь-якій іншій за допомогою оцту.

Перший метод:

 • Розведіть 3-4 столові ложки оцту на 1 л теплої води;
 • Змочіть у розчині губку або ганчірку та протріть скло та стінки;
 • Також можна цим розчином протерти ручки у духовці та деко;
 • Залиште духовку відкритою після маніпуляцій, щоб запах оцту вивітрився.
 • Другий метод:
 • Налийте воду в деко і поставте в духовку, що працює;
 • Коли вода закипить, додайте трохи оцту (можна також замінити лимонним соком);
 • Залиште ненадовго, щоб оцет «просочив» стінки та скло духовки, а потім вимкніть;
 • Протріть внутрішню поверхню печі тканиною або губкою, а потім сухою ганчіркою.

Після очищення з оцтом рекомендується добре провітрити приміщення, щоб видалити їдкий запах.

Як і оцет, нашатирний спирт має дуже їдкий запах.  Тому очищення потрібно обов’язково проводити в рукавичках та масці.  Завдяки цій властивості нашатирний спирт добре справляється не тільки з жиром, але й неприємними запахами.

Розведіть 2-3 чайні ложки спирту на 1 л теплої води.  Змочіть ганчірку чи губку в цьому розчині, протріть скло.  Залишіть на 30 хвилин.  Після цього відполіруйте поверхню чистою вологою ганчіркою.  Ретельно провітріть приміщення.

Як помити скло в духовці Zanussi і не тільки якщо немає нічого з перерахованих вище засобів?

Можна відпарити скло.  Пара відмінно сприяє відходженню бруду, нагару та жиру.  Зручний пристрій для такого прибирання – парогенератор.  Але якщо його немає, можна скористатися звичайним чайником.  Закип’ятіть його і через носик обробіть скло парою.  Після цього протріть поверхню чистою ганчіркою.

Таке очищення не можна робити, якщо скло духовки гаряче!

Господарське мило допоможе очистити поверхню всередині духовки, якщо забруднена велика площа.  Для початку краще «відпарити» скло парогенератором або чайником, після чого ретельно протерти намиленою губкою або нанести мильний розчин з пульверизатора і протерти ганчіркою.

Як ще помити скло духовки Hansa та інших виробників?  Сьогодні на ринку представлена ​​велика кількість засобів для чищення, побутової хімії для очищення будь-яких поверхонь.  Ми рекомендуємо віддавати перевагу тільки перевіреним брендам з безпечним складом і ретельно промивати поверхню після нанесення засобу для чищення.

Якщо у вашій печі встановлено подвійне скло, потрібно знати, як помити дверцята духовки між склом.

Коли скло щільно закріплене, всередину не потрапляє бруд.  Але якщо герметизація порушилася, між склом може утворитися пил і накопичитися жир.

Відкрутіть шурупи, якими закріплені шибки.  Далі використовуйте будь-який з наведених вище способів для очищення скла.  Якщо сталася розгерметизація, варто віддати виріб майстру для усунення проблеми.  Або ви можете спробувати замінити силіконову прокладку і скористатися герметиком.

Як бачите, помити духовку між склом дуже легко.  Конструкція легко розбирається та збирається, а поверхня блищить чистотою!

Щоб відмити забруднення, було простіше, після кожного використання духовки очищайте її всередині:

 • Зачекайте, поки духовка охолоне;
 • Протріть вологим рушником дверцята;
 • Губкою видаліть забруднення, що прилипли;
 • Вимийте скло.

 А щоб надовго зберегти піч в чистому стані, пам’ятайте правила:

 • Використовуйте спеціальні рукави та пакети для запікання, щоб жир не розбризкувався під час готування;
 • Після кожного використання протирайте духовку досуха;
 • Раз на тиждень мийте піч всередині, використовуючи засоби для чищення.

 Ми розповіли, як помити дверцята духовки всередині.  Це прості та швидкі методи, які допоможуть зберегти чистоту та приємний запах у печі надовго.  Не запускайте духовку.  Витрачайте 10 хвилин на її очищення після приготування їжі, і вам не доведеться мучитися з відшкрібанням застарілого жиру та нагару.