Що робити, якщо затопили сусіди? Усуваємо наслідки потопу швидко, якісно, ​​безпечно

Потоп в квартирі – досить поширене явище, з яким хоча б один раз в житті стикається більшість жителів багатоквартирних будинків. При цьому не важливо, хто винен у затопленні, неблагонадійні сусіди або старі труби / сантехніка, результат буде однаковим – істотної шкоди нанесено не тільки оздобленню, але й, можливо, меблям і навіть речам в шафах.

Що робити, якщо вас затопили зверху? Як ліквідувати наслідки НП з мінімальним збитком і фінансовими витратами на відновлення постраждалого житла? Однозначно, вирішувати проблему потрібно невідкладно, як тільки ви про неї дізнаєтесь. Однак при цьому потрібно все ж не забувати про заходи безпеки й правильно підготуватися до швидкого і результативного усунення «повені».

Вона включає в себе 2 основних і обов’язкових етапи:

  1. Забезпечення безпеки при проведенні відновлювальних робіт

Мокра проводка дуже небезпечна короткими замиканнями та іншими непередбаченими, але сумними наслідками. Тому, перше, що потрібно зробити, це надіти гумові рукавички і чоботи, після чого відключити квартиру від електропостачання (зробити це потрібно на автоматі, розміщеному в квартирі, або на щитку в під’їзді).

Якщо ви виявите, що подовжувачі або якісь дроти опинилися у воді й намокли, їх неодмінно треба добре просушити перед наступним використанням.

Важливо! Якщо у вас немає впевненості в тому, що ви зможете самостійно впоратися із знеструмленням житла, зверніться до тих, хто зможе вам допомогти. Можливо, хтось із сусідів добре ладнає з електрикою, в іншому ж випадку краще викликати і дочекатися електрика.

  1. Зафіксуйте наслідки надзвичайної події

Зніміть все, що відбувається на відео і зробіть кілька знімків, на яких буде визначено дату зйомки. Так ви зможете зафіксувати, а при необхідності пізніше довести в різних інстанціях (судові органи, страхова компанія і т.д.) масштаби шкоди, заподіяної житлу в результаті затоплення. Це допоможе уникнути непотрібних виснажливих суперечок та домогтися грошової компенсації від винуватців «аварії».

Корисна інформація! Поряд з фото- і відеозйомкою незайвим буде запросити сусідів як свідків того, що сталося. Чим більше у вас буде доказів, тим більшою кількістю аргументів ви будете володіти, тай з меншою кількістю проблем зіткнетеся при розглядах.

Отже, коли ви повністю убезпечили себе і своє майно, можна приступати безпосередньо до ліквідації потопу. Для цього дотримуйтесь даної інструкції:

  1. Зробіть все можливе, щоб швидше зупинити потоп

У разі, якщо вода не перестає капати / текти зверху, постарайтеся розшукати сусідів, щоб переконатися в тому, що вони вже знають про свою проблему.

Якщо ж причина затоплення криється у вашій квартирі, повністю перекрийте подачу води. Якщо немає змоги зробити це самостійно, викликайте служби екстреного реагування – аварійку, КОМУНАЛЬНУ службу і т.і. При цьому, якщо ви не просто забули закрити кран, а вода пішла через верх, бо у вас прорвало трубу або трапилася якась інша серйозна аварія, вам так чи інакше доведеться викликати комунальників. Після усунення потопу майстри допоможуть відновити працездатність водопровідної системи.

  1. Зберіть всю воду на підлозі

Зберіть всі «річки», що виникли на підлоговому покритті, видаліть бруд, що утворився. Просушіть всі намоклі речі, покривала, пледи, паласи, килими. Для цього менш важкі предмети можна розмістити за балконом (якщо є така можливість), а великі і важкі – винести на вулицю. Після того, як позбудетеся від «великої води», просушіть всі поверхні в квартирі, в т. ч. техніку, міжкімнатні двері, стіни і фасади меблів сухими чистими ганчірками.

  1. Висушіть квартиру

Це найскладніший крок, оскільки навіть після того, як ви приберете всю воду та просушите речі з килимами, повітря в приміщеннях ще довго буде залишатися важким і вологим. Якщо проігнорувати цей момент, то волога з повітря почне осідати на поверхнях, що може спровокувати розвиток патогенних організмів – грибків, цвілі та стійкого неприємного запаху. Виконати якісне просушування повітря в затопленій квартирі допоможуть 3 перевірених способи:

  • запросити спеціалізовану клінінгову компанію для виконання прибирання після потопу під ключ. У комплекс послуг в даному випадку обов’язково входить механізована сушка приміщень;
  • встановити в квартирі спеціальний побутовий осушувач повітря. Сучасні вологопоглиначі вловлюють краплі води з повітря, збираючи їх у спеціальному резервуарі, яким вони оснащені. Залежно від моделі такі прилади здатні витягувати 12, 20 і більше л. води на добу. Від користувача потрібно обрати відповідний % вологості в приміщенні і насолоджуватися комфортним мікрокліматом;
  • прогріти приміщення приладами опалення. Якщо затоплення сталося поза опалювальним сезоном (особливо в міжсезоння, коли в квартирах і без потопу прохолодно й сиро), то від підвищеної вологості повітря допоможуть швидко позбавитися електричні опалювальні прилади.

  1. Висушіть квартируПодбайте про захист приміщень від шкідливих для здоров’я новоутворень

Коли кімнати будуть досить просушені (стіни, підлога, меблі, елементи декору тощо.) Рекомендується провести обробку поверхонь від утворень цвілі та грибка. При цьому засоби потрібно підбирати екологічні, які не будуть шкодити здоров’ю мешканців та проживаючим з вами разом домашнім вихованцям.