
Ванна – це вид сантехнічного обладнання, що вимагає особливого догляду. Якщо не підтримувати чистоту купелі, з часом вона може втратити первинну білосніжність, лоск, покритися плямами іржі і вапняними відкладеннями. Кращим рішенням у такому випадку, звичайно, буде звернення в клінінгову компанію, яка надасть професійну допомогу без заподіяння шкоди покриттю. Однак позбутися від забруднень можна і самостійно, якщо знати, як і чим почистити ванну в домашніх умовах. Грамотно підібравши засіб для очищення, можна повернути колишню свіжість виробу з мінімальними зусиллями і витратами.
Фактори, що впливають на появу забруднень на внутрішніх стінках ванни
Плями і наліт з’являються з 2-х основних причин:
1. Вода
Розводи допоможуть визначити якість рідини в будинку:
- жовті розводи говорять про домішки хлору або молекул металів;
- іржа, червонуваті або бурі плями свідчать про домішки заліза у воді. Це перший сигнал до того, що прийшов час замінити сантехніку.
- каламутний осад – вода є кальцієвою.
2. Бруд
Сліди від зубної пасти, висохлі бризки, вчасно не змитий мильний наліт, банально бруд після миття взуття і т. і. – все це істотно ускладнює процес прибирання. Такі фактори мають властивість накопичуватися, а бруд – в’їдатися в поверхню і старіти. Підтримуйте чистоту ванної щодня, тоді не буде необхідності залучати «важку артилерію» у вигляді агресивної хімії.

Заходи безпеки при очищенні санвузла
Перш ніж приступити до клінінгу, переконайтеся, що ви і ваше сантехнічне обладнання надійно захищені:
- працюйте тільки в рукавичках, щоб не пошкодити шкіру рук реагентами;
- двері у ванну кімнату не закривайте, при можливості влаштуйте протяг, щоб не отруїтися газами, які почнуть випаровуватися, коли побутова хімія вступить в реакцію;
- обробку завжди завершуйте ретельної мийкою за допомогою чистої проточної води, щоб на стінках не залишився очищуючий склад і не пошкодив емаль.
Очищення ванн з різних матеріалів
Щоб почистити ванну в домашніх умовах, можна використовувати професійні засоби або застосовувати народні способи. Однак загальні правила чищення незалежно від обраного способу будуть однакові:
- Не використовуйте абразивні чистячі засоби і жорсткі щітки, щоб не подряпати і не зіпсувати дороге покриття. Можна мити тільки губками.
- Відмовтеся від ідеї використовувати хімію з агресивною кислотою в складі. Особливо кислого середовища бояться акрилові вироби.
- Не замочуйте у ванній білизну з пральним порошком – це знищує покриття.
- Використовуйте спеціально підібрані засоби для догляду за різними типами сантехніки. Купуючи хімію, обов’язково читайте склад і призначення на упаковці.
Також не зайвим буде нагадати, що в залежності від матеріалу або покриття обладнання необхідно використовувати різні техніки очищення. Не тільки неправильна хімія може вбити крихке покриття, але і невідповідний спосіб обробки.
Отже, чистимо акрилову ванну
Цей тип сантехнічних приладів найвимогливіший до прибирання. Після застосування очисника обов’язково миємо теплою чистою водою і насухо витираємо. Пам’ятайте, що для акрилу згубними є такі речовини, як хлор і розчинники – вони його роз’їдають. Чистіть акрилову ванну тільки м’якими губками.
Як почистити чавунну ванну в домашніх умовах
Такі вироби були затребувані в радянські часи. У складі матеріалу містяться солі цирконію, тому при постійному контакті з водою покриття псується досить швидко.
Для правильного догляду за чавунною ванною важливо стежити, щоб після використання в ній не залишалася рідина. Вибираючи хімію, намагайтеся уникати абразивів, кислот і хлору.
Особливості догляду за мармуровою ванною
Устаткування з мармуру покривають епоксидною смолою. Такий захисний шар попереджає вбирання запахів і забруднень, оберігає від негативного впливу хімії і механічних пошкоджень. Однак такий захист дуже легко знищити – досить просто почистити кілька разів ванну абразивним миючим засобом або лужним складом.
Крім цього, мармурові ванні також не виносяться постійного контакту з водою – солі, що міститься в ній залишають плями, які в домашніх умовах прибрати нереально. Після прийняття душу щоразу витирайте внутрішню поверхню насухо.
Чищення сталевої ванни
Вони емальовані, проте шар емалі ще більш тонкий, ніж у чавунних. Тут теж табу для абразивів і агресивних кислот, здатних зруйнувати покриття.
При експлуатації сталевих ванн рекомендується уникати контакту з дуже гарячою водою і температурних перепадів, щоб емаль не пішла тріщинами.
Джакузі
З гідромасажними ваннами потрібно поводитися дуже обережно і дбайливо. Виріб представляє собою акрилове обладнання з форсунками, що подає струмені води під напором.
Важлива інформація! Поверхня джакузі не витримує засобів з вмістом ацетону, абразивних очищувачів і розчинників.
Для чищення форсунок необхідно використовувати спеціалізований миючий засіб без абразивів, а внутрішня поверхня чаші повинна завжди протиратися насухо м’якою сухою ганчіркою.

Ефективні народні способи домашнього очищення ванн
Пропонуємо кілька дієвих народних рецептів для позбавлення купелі від вапняного нальоту, жовтизни і плям з іржею:
- Візьміть нашатирний спирт, нанесіть його на внутрішню поверхню губкою, залиште на 30 хвилин. Після закінчення часу обробіть покриття содою або пральним порошком для білої білизни. Через 5 хвилин все змийте і протріть чашу насухо.
- Обробіть стінки і дно ванни оцтом, нехай постоїть 15 хвилин, змийте. Можете додатково просочити серветки оцтом і розкласти їх по найбільш забрудненим ділянках.
- Обробіть ванну кальцінованою содою і залиште на 3-5 годин. Промийте і витріть чашу.
- Змішайте пральний порошок з невеликою кількістю води до утворення густої кашки. Натріть отриманою сумішшю поверхню купелі і дайте висохнути. Змийте.
- Змішайте терте господарське мило з кальцінованою содою в рівних пропорціях, нанесіть на 60 хвилин, змийте.
- Для видалення мильного нальоту, що в’ївся, обробіть чашу оцтом з розчиненою в ньому сіллю. Пропорція – 1: 1.
- Позбутися від рудого нальоту можна за допомогою порошкоподібного відбілювача. Розведіть речовину в пропорції 1: 1 з водою і обробіть покриття.
- Розведіть пачку лимонної кислоти в 0.5 л. води, нанесіть і змийте через півгодини.
Підручні засоби добре чистять акрилові і емальовані ванни, не шкодять шкірі рук, є екологічно безпечними. Однак потрібно бути готовим до того, що на прибирання доведеться витратити чимало часу.
Спеціальна хімія для ванн
Відмінний спосіб для ефективного і швидкого очищення. На ринку існує велика кількість різних спеціалізованих засобів у вигляді паст, спреїв, порошків та гелів. Всі вони гарні, але потрібно читати керівництво користувача, щоб правильно підібрати склад під конкретний вид покриття. З найбільш поширених і результативних засобів з мас-маркету, мабуть, варто виділити наступні:
- Cif – універсальний солдат без абразивних частинок в складі. Відмиває бруд, не псує емаль;
- Саніта проти іржі – ефективно для свіжих іржавих плям;
- Domestos – очищую серйозні забруднення, дезінфікує;
- Comet гель – ефективний навіть в найскладніших випадках, можна використовувати для чищення чавунних ванн;
- Cillit Bang – відмінне рішення для щоденного прибирання. Допомагає підтримувати чистоту і свіжість санвузла.
Тепер, знаючи, як і чим почистити ванну в домашніх умовах, ви зможете якісно доглядати за своїм санітарно-технічним обладнанням, і воно буде радувати вас бездоганною чистотою багато років.