Як позбутися від будівельного пилу під час і після ремонтних робіт в квартирі – поради від експертів «Клін Гард»

Жоден ремонт в квартирі або будинку не обходиться без будівельного сміття і пилу, а тим більше капітальний, коли заміні підлягає все – від комунікацій до підлогового покриття і плитки. Як позбутися від будівельного пилу? Адже його зовсім непросто видалити – цементні, штукатурні суміші осідають на поверхнях, при спробах усунути вологою ганчіркою утворюються розводи, а звичайні побутові пилососи або не справляються з мікрочастинками пилу, або забиваються ним та виходять з ладу.

Позбутися від проблеми в максимально короткий час раз і назавжди однозначно можна тільки за допомогою професійного післябудівельного прибирання, замовити яке ви можете в клінінговій компанії «Clean Guard». Але якщо ви все ж вирішите боротися із забрудненнями після будівництва своїми силами, то рекомендуємо спиратися на 2 найефективніших методи:

  • запобігання поширенню будівельного пилу в процесі ремонтно-будівельних робіт;
  • якісне прибирання території після завершення кожного з етапів ремонту.

Але в будь-якому випадку від будівельного пилу потрібно обов’язково позбавлятися і як можна швидше, щоб захистити своє здоров’я і здоров’я близьких та рідних людей.

Пил, що утворюється під час проведення ремонтно-будівельних робіт, насправді дуже шкодить людському організму. Проникаючи в дихальні шляхи, він осідає на слизових оболонках легенів і бронхів, викликаючи в кращому випадку алергічну реакцію, а в гіршому – порушення роботи цілих систем, що відповідають за нормальну життєдіяльність. Так, потрапляючи в очі, пил від будівництва може спровокувати розвиток кон’юнктивіту, осідаючи на шкірі, викликає подразнення, проникаючи в носові пазухи провокує риніт та навіть гайморит і т.д.

Крім цього, не варто забувати, що в будматеріалах міститься чимала кількість хімічних компонентів, які також при постійному впливі можуть викликати чимало проблем із здоров’ям.

Є безліч способів захистити житловий простір від цього «шкідника»:

  1. Насамперед рекомендується захистити всі кімнати, які не беруть участі в ремонті. В такому випадку пил не буде розноситися по всьому будинку. Але навіть якщо роботи проводяться одночасно по всій квартирі, варто захистити віконні конструкції та дверні проходи плівкою або щільним текстилем. Це допоможе різносортному бруду змішуватися, додаючи до наявного сміття новий. Добре в даній ситуації використовувати «тимчасові двері», що представляють собою щільну завісу з поліетилену, по центру якої передбачена блискавка на всю довжину. Їх можна використовувати як на дверних, так і на віконних отворах. Непогано рятує від розповсюдження будівельного пилу щільна волога тканина, яку необхідно періодично зволожувати.
  2. Якщо ви вирішите просто закрити двері в приміщення, в якому проводиться ремонт, то не забудьте захистити самі двері від осідання частинок пилу, а також закрити щілину знизу на час виконання найбільш запилених і брудних робіт.
  3. Якщо роботи проводяться в житловому приміщенні, а меблі винести не було можливості, то захистіть всі предмети меблювання будівельною плівкою. Підвищеного захисту потребують м’які меблі, тому що з оббивки витягти будівельний пил, що в’ївся, своїми силами взагалі буде неможливо. Доведеться викликати клінерів для хімчистки диванів та крісел. Якщо ви не будете змінювати підлогове покриття, то закрити потрібно буде і його. Підійде та ж будівельна плівка, тільки бажано розстелити її в кілька шарів.
  4. Всю техніку і побутові прилади обов’язково запакуйте, а якщо є можливість – винесіть в чисті приміщення. Найдрібніші частинки пилу ризикують проникнути всередину виробів і назавжди вивести з ладу механізми!

У процесі створення отворів у стінах, шпаклюванні і оштукатурюванні поверхонь, а також при видаленні старої обробки утворюється дуже багато будівельного пилу. Зменшити його поширення можна, дотримуючись наступної інструкції:

  1. Ліквідація пилу в ході робіт

Найкраще використовувати спеціальний пилосос для збору будівельного пилу (можна орендувати) – звичайний не підійде для цих цілей, тому що не здатний втягнути всі частинки і може забитися двигун, що призведе до серйозних поломок.

У процесі свердління використовуйте ємність, в яку буде зсипатися суха суміш з отворів. Підійде лопатка, вирізана з пляшки або звичайний сміттєвий совок.

  • Ретельне провітрювання

Перед використанням болгарки закрийте двері в кімнату з проведення робіт, укладіть знизу вологий рушник, розкрийте вікна. Коли закінчите роботу, зволожте повітря за допомогою ручного пульверизатора, щоб основна маса пилу осіла на підлозі. Коли максимальна кількість пилу осяде і вивітриться через вікна, приступайте до вологого прибирання.

  • Очищення приміщень після кожного етапу

При необхідності видалення великої кількості пилу, зволожте підлогу за допомогою розпилювача. Потім візьміть віник і приберіть бруд. Головне, не перестарайтеся з водою, щоб не з’явилися розводи. Повторюйте процедуру перед кожним новим етапом, так пил не буде розноситися по дому, а в кінці ремонту ви витратите набагато менше зусиль і часу на прибирання.

По закінченню ремонту всі захисні матеріали (фіранки з тканини і поліетилену) можна прибирати тільки тоді, коли буде проведено ретельне прибирання приміщень. Займаючись клінінгом, частіше міняйте воду у відрі і використовуйте швабру з губкою – вона добре вбирає в себе забруднення і не залишає плям та розводів. Робіть кілька проходів, особливо в місцях з засохлим клеєм або розчином. Якщо бруд сильно присох, обережно підчепіть його шпателем або дерев’яною лопаткою – він легко відділиться. Тільки дійте гранично акуратно, щоб не пошкодити фінішне покриття.

Після позбавлення від крупного сміття та основної кількості забруднень, пропилосососіть всі щілини та кути – використовуйте спеціальну щілинну насадку. Потім пройдіться по цих місцях, а також по всіх горизонтальних і вертикальних поверхнях вологою ганчірочкою.

До завершального етапу прибирання можна приступати після зняття плівок. Перед тим як їх видаляти, змочіть з ручного пульверизатора, щоб прибити пил. Будьте готові до того, що мити квартиру вам швидше за все доведеться щодня протягом якогось часу. Тому що будівельний пил дуже підступний і може проявлятися то там, то тут у вигляді непривабливих плям та розводів.

Якщо ж ви хочете вирішити проблему за декілька годин, запросіть наших майстрів чистоти – ми проведемо прибирання після ремонту швидко, якісно і за 1 раз!