Як мити натяжні стелі правильно, щоб не пошкодити дорогу конструкцію

Натяжні конструкції на стелі – це модно, стильно, презентабельно. Однак навіть найдорожче покриття з часом припадає пилом, на ньому з’являються жирні плями та інші забруднення. Догляд за виробом потрібен не частий, але грамотний. Тому сьогодні поговоримо про те, як правильно мити натяжні стелі.

Основні нюанси мийки натяжної стелі:

 1. Матеріал конструкції натяжних стель буває різним, але він обов’язково обробляється різноманітними просоченнями (антибактеріальними, антистатичними і т. і.). Якщо періодично не очищати стелю від пилу і плям, ці просочення втрачають свої властивості.
 2. Говорячи про періодичність очищення натяжних стель, варто відзначити, то для різних приміщень воно буде різним: для виробів, які знаходяться в житлових кімнатах періодичність прибирання складатиме 1 раз в 6 місяців; для кухонних стель – 2-3 місяці.
 3. Стелі можна не тільки мити, але й пилососити. Для цього потрібно використовувати щітку з м’якою щетиною і середню силу всмоктування.
 4. Мити натяжну конструкцію слід губкою, просоченою миючим засобом, круговими рухами. Після обробки обов’язково потрібно промити стелю чистою водою, щоб змити залишки миючого засобу.
чистка натяжної стелі

Перевірений спосіб миття без слідів – помити універсальним спеціалізованим засобом. Можна використовувати рідину для посуду, мильний розчин, засіб для догляду за поверхнями зі скла, пральний порошок.

Обов’язково проведіть «тест-драйв» обраного миючого засобу на невеликій і непомітній для очей ділянці покриття. Якщо склад не підійде, то дефект проявиться лише на цьому місці, а не на всій площі. Для тесту нанесіть трохи засобу, залиште на 5-10 хвилин, змийте і подивіться, чи не з’явилася жовтизна або будь-які інші невластиві ознаки.

Помити глянцеву або як її ще називають «сатинову» стелю – завдання не з легких. Навіть найменший розвід буде чітко видно на дзеркальній поверхні. Відмивати його потрібно неінтенсивними круговими рухами. Повернути колишній лоск можна за допомогою обробки покриття розчином нашатирю з 10-відсотковою концентрацією. Завершальний етап – полірування м’якою сухою серветкою.

Такі стелі так само, як і пластикові конструкції, не вимагають особливого догляду. Даний вид оздоблення не рекомендується встановлювати в кухонній зоні, так як плями жиру сильно в’їдаються в матове шорстке покриття і дуже складно видаляються в домашніх умовах.

Проте у матового покриття є своя перевага – на ньому майже не видно розводи, що істотно полегшує очищення.

Помити таку натяжну конструкцію можна за допомогою відомого підручного засобу – мильного розчину. Для цього в зручну ємність наливається тепла вода і розводиться будь-яким миючим засобом. Миємо м’якими рухами горизонтальними лініями туди-назад.

мийка матової натяжної стелі

Стелі з тканини роблять приміщення воістину розкішним. Вони фактурні і з вигляду нагадують декоративну штукатурку. Цей вид стель відмінно маскує всі дефекти і нерівності основи. При цьому слід знати, що не кожне тканинне полотно має водонепроникне просочення. Тому чистять їх переважно сухим методом – м’якою щіткою для догляду за делікатними покриттями. Від мийки краще взагалі відмовитися.

Чистити потрібно дуже дбайливо і акуратно, без натискань, ніжними поздовжніми рухами, тому що тканинні натяжні стелі досить крихкі. Інтенсивне натирання категорично заборонено – це може порушити текстуру обробки і зіпсувати зовнішній вигляд.

Розберемо, як і чим відмивати стелі від таких типів забруднень, як:

Кухня є найскладнішою частиною прибирання в приміщенні. Жирні плями і кіптява з’являються абсолютно на всіх поверхнях, включаючи стелю. На кухні вкрай не рекомендується встановлювати матові полотна, тому що відмити їх – зовсім непросте завдання. Глянцевому (полотну) потрібен менш делікатний догляд в цьому плані. При цьому сильно терти поверхню, в прагненні відмити жир і кіптяву, ні в якому разі не можна. Процес миття має проводитись з дотримання певної технології:

 • спочатку полотно зволожується мильним розчином;
 • залишається на 15 хвилин, щоб бруд відмокав;
 • протирається мокрою губкою;
 • полірується м’якою сухою серветкою.

Якщо в будинку є курці, то на стелях згодом будуть утворюватися жовті нікотинові плями. Щоб позбутися від таких забруднень, краще запросити фахівців – професійну клінінгову компанію. Якщо ж ви вирішили помити натяжні стелі самостійно, то:

 • візьміть м’яку губку;
 • зробіть мильний розчин або озбройтеся магазинним спеціалізованим миючим засобом;
 • встановіть драбину;
 • підготуйте пилосос або швабру з м’яким ворсом.

Видаляються нікотинові плями за допомогою комплексного підходу. Спочатку проводиться сухе чищення стельової конструкції від пилу (використовуємо швабру з щіткою або пилосос). Потім, вставши на драбину, губкою, змоченою в миючому розчині, миєму поверхню круговими рухами. Найбільшу увагу приділяємо місцям з найсильнішими забрудненнями. При необхідності процедуру слід повторити.

До переліку інших можливих забруднень входить бруд після будівельників (пил, сліди клею і ґрунтівки і т. і.). У даній ситуації потрібно провести обробку забрудненої ділянки мильним розчином, почекати 30 хвилин, поки бруд розм’якшиться, промити це місце губкою без натискань і рухів втирання.

мийка стелі натяжної

Для цього потрібно дотримуватися наступних правил безпеки:

 1. Не використовувати розчини з вмістом абразивних частинок, розчинників і ацетону.
 2. Обов’язково виконувати тестування миючого засобу на маленькій непомітній ділянці.
 3. Використовувати для сухого чищення тільки м’які щітки, не терти плями сильно, навіть якщо бруд в’ївся та засох.
 4. Шви і місця стикування полотен обробляти виключно поздовжніми рухами «по шву».
 5. Намагатися відразу видаляти плями і бруд, що з’явилися – із застарілими забрудненнями набагато складніше боротися.
 6. Робити профілактичне прибирання регулярно, відповідно до зазначених термінів.

Знаючи, як мити натяжні стелі і правильно підбираючи очисники відповідно до матеріалу конструкції, можна отримати відмінний результат зі збереженням первозданного вигляду полотна!