
Вікна з високоякісного ПВХ профілю відрізняються довгим терміном служби, а якщо забезпечити конструкціям якісний регулярний догляд, вони будуть радувати своїх власників десятиліттями. Для цього рекомендується хоча б 1 раз на рік замовляти професійне клінінгове миття вікон і періодично виконувати самостійну чистку скління. Як правильно доглядати за пластиковими вікнами в домашніх умовах – розповімо в нашій статті.
Грамотний догляд за ПВХ профілем
Найкраще для видалення різних забруднень з пластикового профілю підходить звичайний мильний розчин. Їм можна легко відмити як домашній пил, так і бруд. Використовуючи м’яку губку, ганчірку або серветку з мікрофібри, змочені в мильному розчині, можна швидко видалити всі побутові забруднення.
З тієї причини, що профіль ПВХ має ідеально гладку (НЕ рельєфну і безфактурну, як у дерев’яних рам) поверхню, завдання по догляду за пластиковими вікнами спрощується до 50%.
Видаляємо застарілий бруд та стійкі забруднення з ПВХ профілю
Для очищення віконного профілю від стійкого бруду (маркер, різні барвники) підійде меламінова губка. Просто змочіть її, відіжміть й потріть забруднені місця.
Для видалення монтажної піни в будівельних магазинах і відділах з побутовою хімією продаються спеціальні засоби для розчинення даного матеріалу. Також можна почекати, поки піна засохне та акуратно зчистити її за допомогою твердого, але безпечного предмета. Наприклад, дерев’яною лопаткою.
У разі, якщо бруд нічим не відмивається і не видаляється, можна вдатися до більш агресивного методу – розчинити плями, що в’їлись спеціалізованим складом типу Cosmofen. При цьому не варто забувати, що даний спосіб має один суттєвий недолік – він провокує руйнування поверхневого шару профілю, тому на оброблених місцях надалі буде більш інтенсивніше накопичуватися бруд.
Порада: якщо ви помітили на профілі ПВХ складні плями або забруднення невідомого походження, не варто експериментувати з різними сумнівними засобами, краще запросити клінінгових фахівців, які в максимально стислі терміни і з мінімальними фінансовими витратами проведуть професійне миття вікон, не пошкодивши при цьому поверхні.
Що категорично не підходить для миття пластикових вікон
Не варто використовувати абразивні чистячі засоби і губки, склади на основі кислот та лугів, а також ацетон і різні розчинники. Всі перераховані препарати руйнують захисний верхній шар поверхні профілю і самого скління.

Чим почистити дренажні отвори
Профіль ПВХ оснащений спеціальними каналами для відведення вологи. Вони розташовані із зовнішньої сторони рами (із вулиці), а також всередині самої рами. Не секрет, що в ці отвори проникає не тільки вода, але і бруд з пилом. Якщо ігнорувати своєчасне видалення бруду з водовідвідних каналів, пластиковий профіль почне гнити, після чого його дуже складно буде відновлювати. Майстри чистоти «Клин Гард» рекомендують регулярно перевіряти дренажні отвори на наявність бруду і видаляти його при перших ознаках появи.
Як правильно доглядати за ущільнювачами
Виконуючи миття вікон, необхідно пам’ятати і про догляд (очищення і змащення) ущільнювачів, які знаходяться по периметру стулок та рам. Якщо за ущільнювальною гумою не доглядати, то вже через пару років вона втратить еластичність, стане крихкою і може почати кришитися. Етапи догляду:
- Видаліть пил і бруд з ущільнювача
- Нанесіть гліцеринову або силіконову змазку
- Чистою сухою ганчіркою рівномірно розітріть її по поверхні гумок
Змащувати ущільнювачі рекомендується 2 рази на рік – це істотно подовжить термін служби виробів і забезпечить надійний захист приміщень від протягів й опадів.
Догляд за склом
Для миття скла підійде все та ж чиста тепла вода, в якій потрібно розчинити трохи рідини для очищення скляних поверхонь або миття посуду.
Зверніть увагу! Переживати про декоративної поверхні (тонування, напилення і ін.) не варто, так як вона прихована всередині герметичного склопакету. Тому ніякого особливого догляду за таким склінням не потрібно – миєте, як звичайні металопластикові вікна.
При цьому не варто плутати тоноване скло з ПВХ вікнами, що відбивають світло. Це дуже делікатне покриття і обирати засоби для чищення потрібно правильно. Будь-який засіб перед використанням рекомендуємо спочатку перевірити на невеликій ділянці, максимально прихованій від очей.

Що категорично не підходить для миття скла
Для очищення склопакетів категорично не можна використовувати:
- порошки;
- засоби для чищення з включенням абразивних частинок;
- шліфуючі матеріали.
Також ні в якому разі не можна зчищати бруд зі скла гострими або дряпаючими предметами.
Як правильно доглядати за віконною фурнітурою
Чим якісніше фурнітура (засувки, замки, петлі і т.д.), тим комфортніше експлуатувати пластикові вікна. Для забезпечення нормального функціонування віконних конструкцій варто стежити, щоб між рухомими механізми, а також між стулками і рамами не застрявали сторонні предмети. Окрім того, віконна фурнітура також потребує змащування. Для цих цілей підійде машинне масло.
Обираємо очисники для якісного догляду за вікнами
Щоб ПВХ вікна працювали безвідмовно та стабільно, а самі конструкції служили якомога довше, важливо підібрати правильні засоби догляду. У обов’язковий пакет очисних матеріалів входить:
- спеціальний засіб для очищення металопластикового профілю;
- мастило для фурнітури;
- мастило для ущільнюючих гумок.
Якщо ж у вас немає часу на самостійне миття вікон, ви завжди можете запросити фахівців «Clean Guard» для клінінгового догляду за вашим склінням. Для замовлення послуги обслуговування і миття вікон зв’яжіться з нашим менеджером за телефонами, вказаними на сторінці «Контакти» або залиште заявку на сайті.