Догляд за пластиковими вікнами – поради професійних клінерів

Вікна з високоякісного ПВХ профілю відрізняються довгим терміном служби, а якщо забезпечити конструкціям якісний регулярний догляд, вони будуть радувати своїх власників десятиліттями. Для цього рекомендується хоча б 1 раз на рік замовляти професійне клінінгове миття вікон і періодично виконувати самостійну чистку скління. Як правильно доглядати за пластиковими вікнами в домашніх умовах – розповімо в нашій статті.

Найкраще для видалення різних забруднень з пластикового профілю підходить звичайний мильний розчин. Їм можна легко відмити як домашній пил, так і бруд. Використовуючи м’яку губку, ганчірку або серветку з мікрофібри, змочені в мильному розчині, можна швидко видалити всі побутові забруднення.

З тієї причини, що профіль ПВХ має ідеально гладку (НЕ рельєфну і безфактурну, як у дерев’яних рам) поверхню, завдання по догляду за пластиковими вікнами спрощується до 50%.

Для очищення віконного профілю від стійкого бруду (маркер, різні барвники) підійде меламінова губка. Просто змочіть її, відіжміть й потріть забруднені місця.

Для видалення монтажної піни в будівельних магазинах і відділах з побутовою хімією продаються спеціальні засоби для розчинення даного матеріалу. Також можна почекати, поки піна засохне та акуратно зчистити її за допомогою твердого, але безпечного предмета. Наприклад, дерев’яною лопаткою.

У разі, якщо бруд нічим не відмивається і не видаляється, можна вдатися до більш агресивного методу – розчинити плями, що в’їлись спеціалізованим складом типу Cosmofen. При цьому не варто забувати, що даний спосіб має один суттєвий недолік – він провокує руйнування поверхневого шару профілю, тому на оброблених місцях надалі буде більш інтенсивніше накопичуватися бруд.

Порада: якщо ви помітили на профілі ПВХ складні плями або забруднення невідомого походження, не варто експериментувати з різними сумнівними засобами, краще запросити клінінгових фахівців, які в максимально стислі терміни і з мінімальними фінансовими витратами проведуть професійне миття вікон, не пошкодивши при цьому поверхні.

Не варто використовувати абразивні чистячі засоби і губки, склади на основі кислот та лугів, а також ацетон і різні розчинники. Всі перераховані препарати руйнують захисний верхній шар поверхні профілю і самого скління.

как мыть пластиковые окна

Профіль ПВХ оснащений спеціальними каналами для відведення вологи. Вони розташовані із зовнішньої сторони рами (із вулиці), а також всередині самої рами. Не секрет, що в ці отвори проникає не тільки вода, але і бруд з пилом. Якщо ігнорувати своєчасне видалення бруду з водовідвідних каналів, пластиковий профіль почне гнити, після чого його дуже складно буде відновлювати. Майстри чистоти «Клин Гард» рекомендують регулярно перевіряти дренажні отвори на наявність бруду і видаляти його при перших ознаках появи.

Виконуючи миття вікон, необхідно пам’ятати і про догляд (очищення і змащення) ущільнювачів, які знаходяться по периметру стулок та рам. Якщо за ущільнювальною гумою не доглядати, то вже через пару років вона втратить еластичність, стане крихкою і може почати кришитися. Етапи догляду:

  1. Видаліть пил і бруд з ущільнювача
  2. Нанесіть гліцеринову або силіконову змазку
  3. Чистою сухою ганчіркою рівномірно розітріть її по поверхні гумок

Змащувати ущільнювачі рекомендується 2 рази на рік – це істотно подовжить термін служби виробів і забезпечить надійний захист приміщень від протягів й опадів.

Для миття скла підійде все та ж чиста тепла вода, в якій потрібно розчинити трохи рідини для очищення скляних поверхонь або миття посуду.

Зверніть увагу! Переживати про декоративної поверхні (тонування, напилення і ін.) не варто, так як вона прихована всередині герметичного склопакету. Тому ніякого особливого догляду за таким склінням не потрібно – миєте, як звичайні металопластикові вікна.

При цьому не варто плутати тоноване скло з ПВХ вікнами, що відбивають світло. Це дуже делікатне покриття і обирати засоби для чищення потрібно правильно. Будь-який засіб перед використанням рекомендуємо спочатку перевірити на невеликій ділянці, максимально прихованій від очей.

уход за стеклами

Для очищення склопакетів категорично не можна використовувати:

  • порошки;
  • засоби для чищення з включенням абразивних частинок;
  • шліфуючі матеріали.

Також ні в якому разі не можна зчищати бруд зі скла гострими або дряпаючими предметами.

Чим якісніше фурнітура (засувки, замки, петлі і т.д.), тим комфортніше експлуатувати пластикові вікна. Для забезпечення нормального функціонування віконних конструкцій варто стежити, щоб між рухомими механізми, а також між стулками і рамами не застрявали сторонні предмети. Окрім того, віконна фурнітура також потребує змащування. Для цих цілей підійде машинне масло.

Щоб ПВХ вікна працювали безвідмовно та стабільно, а самі конструкції служили якомога довше, важливо підібрати правильні засоби догляду. У обов’язковий пакет очисних матеріалів входить:

  • спеціальний засіб для очищення металопластикового профілю;
  • мастило для фурнітури;
  • мастило для ущільнюючих гумок.

Якщо ж у вас немає часу на самостійне миття вікон, ви завжди можете запросити фахівців «Clean Guard» для клінінгового догляду за вашим склінням. Для замовлення послуги обслуговування і миття вікон зв’яжіться з нашим менеджером за телефонами, вказаними на сторінці «Контакти» або залиште заявку на сайті.